ROBERT TISSERAND: Bezpečnost esenciálních olejů – druhé vydání

Tato kniha skýtá obsažný zdroj informací o bezpečnosti esenciálních olejů pro profesionály, praktikující a jako reference pro průmysl.  Jediná reference svého druhu a nezbytný průvodce pro jakéhokoli profesionála, který se zabývá péčí o zdraví nebo těch, kteří vyrábí produkty pro zdraví. 

Značné množství informací se dostalo na světlo světa již v prvním vydání  Bezpečnosti esenciálních olejů v roce 1995.  Toto nové, aktualizované vydání pokrylo další oblasti. Oblasti zpracované v předchozím vydání autoři prozkoumali do větších detailů, do hloubky tak probádali a výzkumem podložili zcela nové objevy  a již objevené nálezy znovu testovali.

Úplné profily esenciálních olejů

Kniha Bezpečnost esenciálních olejů poskytuje základ pro analýzu možných nebezpečí a rizik založených na současném vědeckém porozumění jejich biologického fungování. 600 nově strukturovaných a rozšířených profilů (ať už esenciálních olejů nebo jejich složek) se tak stává jediným úplným publikovaným průvodcem založeným na důkazech, s pomocí kterého se dají tvořit bezpečné formulace. 

Pokrytí  nové oblasti vzájemného působení  s léky

Poprvé je revidován  potenciál   vzájemného  působení  esenciálních olejů a ortodoxních léků s ohledem na důležitou oblast bezpečnosti eseciálních olejů. Stále více se užívá jak konvenční medicína, tak esenciální oleje, což rozšiřuje obzory  praktikům, lázeňským pracovníkům  a výrobcům. 

Náhledy:
(kliněte pro zvětšení)
Essential Oil Safety 2nd Ed. - contentsEssential Oil Safety 2nd Ed. - Chapter 4 SummaryEssential Oil Safety 2nd Ed. - Table 5.10Essential Oil Safety 2nd Ed. - Cinnamon OilEssential Oil Safety 2nd Ed. - Chp 12 excerpt

Navigace v právním terénu

Základní návod jak pro EU tak Mezinárodní Asociaci Fragrancí (IFRA) vztahující se k maximálnímu dávkování a omezením se diskutují, kritizují a revidují.

Zajímavé body nového vydání

  • Celkové množství 400 profilů esenciálních olejů ( 305 nových profilů zahrnuje například šalvěj, levanduli, růži a tea tree)
  • Celkové množství 206 profilů složek, včetně 79 nových
  • Pět nových kapitol zabývajících se  bezpečností esenciálních olejů  pro jednotlivé části lidského těla do detailu

Dýchací systém (kapitola 6)
Kardiovaskulární systém (kapitola 7)
Močový systém (kapitola 8)
Trávicí systém ( kapitola 9)
Nervový systém (kapitola 10)
Nové informace a revize vzájemného působení esenciálních olejů a léků.

  • Více než 4000 odkazů.

Přehled  znalostí založených na  důkazech pro bezpečné užívání  a aplikaci esenciálních olejů.

Robert Tisserand
Mezinárodně uznávaný pro svou průkopnickou práci v mnoha ohledech na poli aromaterapie je Robert Tisserand  jedním ze dvou, kteří obdrželi Alliance of International Aromatherapists Lifetime Achievement  Award. Začínal jako aromaterapeut v roce 1969, založil první společnost v Anglii, která vyráběla aromaterapeutické produkty v roce 1974 a o několik let později, v roce 1977 vydal první knihu v angličině na toto téma: The Art of Aromatherapy.
Robert založil a 12 let byl vydavatelem a editorem International Journal of Aromatherapy a v devadesátých letech vedl tři mezinárodní aromakonference na britských univerzitách.
Dnes žije Robert ve Spojených státech, kde se nadále věnuje své vášni pro aromaterapii, věnuje se především psaní,  online výuce a působí jako nezávislý průmyslový expert.  Je členem poradenské  Complementary Therapies in Clinical Practice a nadále inspiruje živé posluchačstvo v Evropě, severní Americe, Asii a Austrálii.  http://roberttisserand.com/blog/

Rodney Young
Původně vzděláním chemik, získla Rodney BSc  na Londýnské univerizitě v roce 1965 a PhD v lékařské chemii na univerzitě v Essexu v roce 1968. Po mnoho let pracoval v lékařském průmyslu jako vědecký  chemik, zaměřoval se na modulátory histaminu, serotoninu a inositolových fosfátů. Rodney publikoval  vědeckou literaturu a vyučoval  na University College, London, Oxford Brookers University, Edinburgh Napier University a university of East London. Dlouhodobě se zajímá o léčivé vlastnosti rostliných produktů a účinkuje v edičních radách profesionálních časopisů, které propagují vědecky podložené rostlinné lékařství.