2.–3. února proběhl seminář plný orientálních inspirací:
TĚLO, DUŠE, DUCH A AROMATERAPIE
Magie rostlin a éterických olejů se Zouhaierem Helali z Tunisu

Více než 70 účastníků – jak už to v tomto oboru bývá, převážně žen – se 2. a 3. února sešlo v pražském hotelu Step na prvním semináři pořádaném Českou aromaterapeutickou společností.
Chladný únorový víkend se nesl v duchu horké Afriky, myrty, lentyšku, pakmínu, cistu, černuchy a dalších voňavých „libůstek“ v našich končinách většinou ne příliš známých. Špičkový tuniský aromaterapeut Zouhauer Helali nám kromě terapeutických a psychologických účinků rostlin a éterických olejů odhalil i starobylé magické rostlinné receptury, některé i z legendární Egyptské knihy mrtvých. Zajímavé, a místy až napínavé, byly jeho příběhy a zkušenosti s magickými rituály.
Velkou část semináře pan Helali věnoval vzácným kamenům, jejich energiím a možnostem propojení s aromaterapií. Velmi inspirativní bylo také vyprávění aromaterapeutky PhDr. Hany Khlaif o jejím životě v Africe, domorodých obřadech a o „kouzlení“ s rostlinami a vůněmi. Seminář též poskytl prostor pro prezentaci a prodej výrobků předních českých aromaterapeutických společností a představení jejich novinek.
Byl to víkend plný informací a inspirací užitečných nejen pro profesionální aromaterapeuty. Nabídl širší pohled na aromaterapii a mnoho nových zajímavých souvislostí.


Partneři: